Motoemotion

* Retro scéna

V České republice je přehršle motorkářských srazů, ale jen velmi málo akcí, kde by se setkali stavitelé a jezdci z retro custom scény. Všichni ti, kteří milují café racery, scramblery, braty, bobbery a další stroje odkazující na minulost, mají jedno společné, vášeň. A ta když se setká na jednom místě v jednom rozhovoru, vzniká něco nezapomenutelného. Měli jsme to štěstí u několika takových momentů být a viděli jsme ty malé kluky se zářícíma očima ukryté v těch pánech stavitelích. Chceme to znovu a ve větším. Proto jsme vyrazili na cestu kolem republiky a potkali se se všemi lidmi z této scény, které známe, abychom jim vysvětlili náš záměr a pozvali je na Motoemotion. Přijedou dobří lidé a přivezou krásné motorky.

* Motocykl a umění

O tom, že motorka může být krásná věc přesahující pozici dopravního prostředku, jsme přesvědčeni. A jelikož si myslíme, že i motorkář (nebo chcete-li motocyklista) může být víc, než hlučné opilé stvoření, nebo po sportovním výkonu toužící střelec, rádi bychom to vše spojili a ukázali lidem z venku. Těm, kteří o motorkách nic nevědí. Těm, kteří se motorkářů bojí. Těm, kteří zatím neměli šanci je poznat.
Takže uděláme z motorek umění a přivedeme umění k motorkám. Součástí kempu Nedamov je krásná stará stodola a z té opět uděláme galerii, ve které je možné ukázat krásné stroje vystavené jako sochy. Tak, aby kolem nich bylo dost místa, aby bylo možné si je v klidu prohlédnout ze všech stran a v prostředí, které bude dotvářet atmosféru. K motorkám pak přidáme další artefakty a kusy umění, aby byla galerie kompletní. Podařilo se nám sehnat zajímavé kousky motorek, takže se máte rozhodně na co těšit.
Umění ale vnímáme také z dalších stran a naším záměrem je ho propojit s motorkami. Během víkendu tak bude možné v Nedamově vidět ruční řemeslné práce z dalších odvětví, v letním kině si pustíme zajímavé filmy a stranou nezůstane samozřejmě také hudba. Ovšem trochu jinak, než je na české srazové scéně zvykem. Přivezeme totiž zajímavé hudební nástroje a zveme všechny návštěvníky, aby vzali ty své, a uděláme si svůj vlastní hudební festival.
Ochuzeni nebudou ani ti, kteří přijedou vyzkoušet nové motorky. Stejně jako v předchozích ročnících bude možné shlédnou a vyzkoušet nové motorky, které sem přijedou prezentovat jejich prodejci a dovozci.

* Rodina by neměla stát stranou

Na předešlých ročnících se nám odehrála věc, která nás zaujala – objevily se děti. Nejen příchozí z Dubé, ale také motorkářské rodiny. Bylo úžasné pozorovat, jak to může fungovat, když chlapi nenechají rodiny doma, ale vezmou je s sebou a ukazují jim svůj milovaný svět motorek. Proto jsme už loni pro děti připravili zajímavý program a letos by děti rozhodně neměly stát stranou. Vždyť budeme slavit Den dětí! A také si ho s námi pěkně užijí.

Co je Nedamov

Naše hledání skončilo, našli jsme dokonalý prostor a předchozí ročníky Motoemotion to potvrdily. Na okraji města Dubá ležícího nedaleko Máchova jezera je umístěn kemp Nedamov. V krásném prostředí u Černého rybníka, který zároveň slouží místním jako koupání, vybudovalo samo město moderní kemp s chatkami i možností stanování. Součástí kempu je také letní kino a občerstvení, které doplníme vlastním od šéfkuchařky Martiny z pojízdné kuchyně Citroen HY.
Ubytování na místě je možné jak v chatkách, tak pod stanem, to je na každém. Ubytování si každý z účastníků řeší individuálně se správou kempu (www.autokemp-duba-nedamov.cz).
Důležité je samozřejmě také okolí kempu, protože motorkáři přeci rádi jezdí. A okolí je bohaté nejen na otevřené silnice plné zatáček, ale hlavně na krásnou krajinu tohoto Máchova kraje.

Kdo jsme

Motoemotion je komunita, rozhodně nejde jen o pár jedinců. Jejím zakladatelem je dlouholetý motorkář Vláďa Časár se svou rodinou. Tomu před lety začalo vadit, že až na pár světlých výjimek je česká srazová scéna stále stejná a on tím pádem nemá akci, na kterou by chtěl vyrazit. Během těch let přičichl k retro scéně, pořídil si staré dvouventilové BMW, které se mu přestavělo na scramblera, a začal jezdit po různých akcích po Evropě, kde sbírá inspiraci, kterou pak se svou neutuchající energií a podporou přátel a rodiny přetváří v Motoemotion.
Společníka Vláďovi dělá už nějakou dobu redaktor časopisu Motohouse Honza Somerauer známý jako „Somik“. Toho retro scéna pohltila už před lety a aktivně se věnuje jak jejímu popisu ve zmiňovaném časopisu (rozhovory s mnoha osobnostmi světové custom scény, popisy přestaveb, reportáže z akcí, testy retro motorek, atd.), tak její tvorbě. Tým doplnila třetí důležitá osoba, kterou je Vlaďka Feyrerová z Motorcycle Design Praha. Ta přinesla své neuvěřitelné umělecké cítění a stojí nejen za novým logem Motoemotion a další grafikou, která tuto akci doprovází, Ve třech lidech by se to samozřejmě nedalo zvládnout a tak jsme vděčni za pomoc našich rodin a přátel, kteří už neodmyslitelně patří ke komunitě Motoemotion. Všechny je jmenovat nebudeme, oni jsou si naší vděčnosti vědomí.
Nešlo by to bez pomoci partnerů, těch obchodních. Tím hlavním se pro letošek opět stala společnost Recall, kterou motorkářský svět zná jako dovozce značky Interphone, ale také třeba kamer Nilox nebo chytrých zámků iClose. Mezi další partnery pak patří český výrobce stylového oblečení Rusty Pistons, dovozce a prodejce karavanů Hykro, Klasick Wheels, což je obchod, kavárna a setkávací místo pro lidi s láskou k cestování, objevování a hlavně s láskou ke klasickým & custom motocyklům. Hlavním mediálním partnerem je pak přirozeně časopis Motohouse. Všichni jsou nám velmi blízko a moc si vážíme jejich partnerství v tomto projektu. Díky nim můžeme nabídnout sdílení našeho festivalového prostoru a zážitků bez vstupného, což je moc fajn a proto jim moc děkujeme.

Co bychom si přáli od vás

Vezměte s sebou cokoliv, co budete chtít ukázat, necháme to zcela na vás. Pokud patříte do světa motorek, přivezte nám je ukázat a pokud jste odjinud, pochlubte se s tím, co umíte. Milujeme řemeslo a myslíme si, že i návštěvníci Motoemotion ho ocení, stejně jako jakékoliv alternativní směry. Každý, kdo je zapálen do toho svého, je vítán. Stačí se jen ozvat, abychom s vámi počítali.

info@motoemotion.cz
Vláďa: 602 583 773